KONTAKT

Välkommen att kontakta oss.

Kansli
Chatrin Grita
Telefontid skoldagar 08.00-12.00
Övriga tider lämnas meddelande på telefonsvararen:
08-604 38 27
kansli@martinskolan.se

Sjukanmälan
För elever görs sjukanmälan på schoolsoft. Det går inte längre att sjukanmäla per mail eller telefon. Var god att ange även där om eleven äter allergi- eller specialkost, så att lunchmaten blir avbeställd.
För elever görs sjukanmälan här, fungerar även som inloggning för övriga ärenden på Schoolsoft:

För medarbetare görs sjukanmälan här:

Ledning
Rektor
Veronica Ekestam
rektor@martinskolan.se
073-085 44 49
 

Rektor för förskolan
Mari Flanby
mari.flanby@martinskolan.se
Tel: 072-524 88 88

Skolchef
Åsa Faringer
asa.faringer@martinskolan.se

Elevhälsa
Skolsköterska
Anna Blomgren
skolhalsovarden@martinskolan.se 
Tel: 072-450 88 88 

Kurator
Joakim Dahlberg
Kurator arbetar onsdagar och torsdagar.
kurator@martinskolan.se

Skolpsykolog
Peter Collsiöö
peter.collsioo@martinskolan.se
Skolans psykolog finns på skolan på onsdagar. 

Bibliotek

Hanna Åström
bibliotek@martinskolan.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)
syv@martinskolan.se

Vaktmästeri och fastigheter
Thomas Karlsson
vaktmastare@martinskolan.se

Ekonomi

Peter Espinoza
ekonomi@martinskolan.se
072 – 451 99 99

Styrelse
Ordförande Anna Johansson
anna.johansson@martinskolan.se

Sekreterare Evalotta Sandberg-Stoyanova
evalotta.sandberg-stoyanova@martinskolan.se

Anders Andersson (ordinarie ledamot)
anders.andersson@martinskolan.se

Annika Wohlström (ordinarie ledamot)
annika.wohlstrom@martinskolan.se

Arnold Langefors (ordinarie ledamot)
arnold.langefors@martinskolan.se

Timjan Neander (ordinarie ledamot)
timjan.neander@martinskolan.se

Åsa Faringer (ordinarie ledamot)
asa.faringer@martinskolan.se

Carina Thorén (Suppleant)
carina.thorén@martinskolan.se

Sunniva Kandell (Suppleant
sunniva.kandell@martinskolan.se

 

Besöksadress
Munstycksvägen 18
123 57 Farsta

 

Fakturaadress
Stiftelsen Martinskolan Söders Waldorfskola
FE108, Kund-id LKH1751
105 69 Stockholm

Alternativt maila pdf-fakturor till lkh0000@tps.banctec.se
Org.nummer: 802007-2644
 Swish: 123 181 45 16
Bankgiro BG: 5141-1130

X