Kansli / Kontakt

Kansliet
Pia Östlin
Telefontid skoldagar 08.00-12.00.
Övriga tider lämnas meddelande på telefonsvararen 08-604 38 27
kansli@martinskolan.se

 

Sjukanmälan
För elever görs på Schoolsoft det går inte längre att göra per mail eller telefon.
(Ange om eleven äter allergi- eller specialkost, så att lunchmaten blir avbeställd).
För medarbetare görs via Google Forms.

 

Adress
Munstycksvägen 18, 123 57 Farsta (Karta)
Org.nummer: 802007-2644
Swish: 123 181 45 16
PG: 41953-1

Rektor
Lena Olds, 073-085 44 49
rektor@martinskolan.se

Biträdande rektor och ansvarig för särskolan och fritids
Linn Vikander, 073-089 3558
linn.vikander@martinskolan.se

Biträdande rektor och ansvarig för förskoleklass till klass nio
Tove Ellberg, 076-138 7211
tove.ellberg@martinskolan.se

Skolsköterska
Anna Blomgren, 08-93 98 57
skolhalsovarden@martinskolan.se

Ekonomi
Marija Nikolic, 08-604 73 35,
ekonomi@martinskolan.se

Vaktmästeri och fastigheter
Thomas Karlsson, 08-93 85 20
vaktmastare@martinskolan.se

Hemsidan
Per Creutzer, 070-623 64 64
hemsidan@martinskolan.se

Bibliotek
Maren Hensch,
bibliotek@martinskolan.se


Ansvarig för sidan: Leif Tjärnstig