KONTAKT

Välkommen att kontakta oss.

Kansli
Chatrin Grita
Telefontid skoldagar 08.00-12.00
Övriga tider lämnas meddelande på telefonsvararen:
08-604 38 27
kansli@martinskolan.se

Sjukanmälan
För elever görs sjukanmälan på schoolsoft. Det går inte längre att sjukanmäla per mail eller telefon. Var god att ange även där om eleven äter allergi- eller specialkost, så att lunchmaten blir avbeställd.
För elever görs sjukanmälan här, fungerar även som inloggning för övriga ärenden på Schoolsoft:

För medarbetare görs sjukanmälan här:

Ledning
Rektor
Lena Olds
rektor@martinskolan.se

Biträdande rektor grundskolan åk F-9
Cecilia Mankowitz
cecilia.mankowitz@martinskolan.se

Biträdande rektor särskolan, Lilla Martinskolan samt Fritids 
Sinan Celepli
sinan.celepli@martinskolan.se 

Rektor för förskolan
Mari Flanby
mari.flanby@martinskolan.se
Tel: 072-524 88 88

Skolchef
Åsa Faringer
asa.faringer@martinskolan.se

Elevhälsa
Skolsköterska
Anna Blomgren
skolhalsovarden@martinskolan.se 
Tel: 072-450 88 88 

Specialpedagog
Yvonne Rosén
yvonne.rosen@martinskolan.se
076 – 132 38 88

Kurator
Joakim Dahlberg
Kurator arbetar onsdagar och torsdagar.
kurator@martinskolan.se

Skolpsykolog
Peter Collsiöö
peter.collsioo@martinskolan.se
Skolans psykolog finns på skolan på onsdagar. 

Bibliotek

Hanna Åström
bibliotek@martinskolan.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)
syv@martinskolan.se

Vaktmästeri och fastigheter
Thomas Karlsson
vaktmastare@martinskolan.se

Ekonomi

Marija Babic
ekonomi@martinskolan.se
072 – 451 99 99

Styrelse
Ordförande Leif Tjärnstig
leif.tjarnstig@martinskolan.se

Sekreterare
Evalotta Sandberg-Stoyanova
evalotta.sandberg-stoyanova@martinskolan.se

Åsa Faringer
asa.faringer@martinskolan.se

Monika Tejmyr
monika.tejmyr@martinskolan.se

Timjan Neander
timjan.neander@martinskolan.se

Lars Molin
lars.molin@martinskolan.se

Carolina Barrientos-Afzelius
carolina.afzelius@martinskolan.se

Besöksadress
Munstycksvägen 18
123 57 Farsta

Fakturaadress
Stiftelsen Martinskolan Söders Waldorfskola
FE108, Kund-id LKH1751
105 69 Stockholm

Alternativt maila pdf-fakturor till lkh0000@tps.banctec.se
Org.nummer: 802007-2644
 Swish: 123 181 45 16

Bankgiro BG: 5141-1130

X